مديريت و هوش تجاری( BI )

راه کارهای  هوش تجاری ویراسیستم پیشگام در بکارگیری آخرین فن آوری تولید نرم افزار جهت پاسخگویی سریع و آسان به نیاز مدیران و کارشناسایی طراحی گردیده که خواهان دسترسی به گزارشات قابل اتکاء در کمترین زمان با انعطاف پذیری قابل قبول برای سازمان خود می‌باشند. بر این اساس جهت پاسخگویی به نیازهای مطرح شده برای کسب و کارهای بزرگ و صنایع خاص ، تلاش شده با استفاده از تخصص ، تجارب و دانش فنی درپیاده سازی هوش تجاری در بیش از ده ها مجموعه (Best Practices) راه کاری متناسب با سازمان شما آماده و  ارائه نماید .

امروزه با رقابتی‌­تر شدن محیط کسب­‌وکارها و صنایع، برای کسب سهم بیش­تر از بازار و افزایش سودآوری، باید اثربخشی فرآیندهای سازمانی را بهبود بخشید و هزینه­‌ها را کاهش داد؛ برای این منظور نظام تصمیم‌­گیری سازمان نیازمند افزایش توان و چابک‌­تر شدن است تا به تصمیمات سریع، دقیق و هوشمندانه‌­تری دست یابد.

مديران ارشد و عملیاتی سازمان­‌ها نياز دارند، با پایش شاخص­‌های کلیدی عملکرد (KPI) به­‌شکل لحظه‌­ای از عملکرد واقعی سازمان یا فرآیند تحت مدیريت شان مطلع شوند تا به‌­سرعت بتوانند علت نوسانات منفی و مثبت عملکردی را دریابند و تصمیمات به­‌موقعی اتخاذ نمایند. از طرف دیگر، تحلیل­‌گران و کارشناسان سازمان برای تجزیه و تحلیل فرآیندها و عملیات، به خوراک اطلاعاتی جامع و قابل اتکایی نیاز دارند؛ سیستمی که خروجی‌­های تصمیم­‌ساز استخراج شده را با فرآیندی منسجم و قابل اتکا دردسترس مدیران و تصمیم‌گیران قرار دهد.

راه کار هوش تجاری ویراسیستم، فراهم‌ساز بستری برای هوشمندی تجاری (Business Intelligence) در سازمان‌ می باشد . این نرم افزار انبوه اطلاعات سیستم‌های عملیاتی سازمان را در ساختاری تجمیعی، خلاصه شده، تحلیلی و مناسب برای نیازهای اطلاعاتی مدیران و تحلیل‌گران کسب و کار آماده می‌کند تا گزارش‌گیری، ساخت داشبوردهای مدیریتی و تجزیه و تحلیل اطلاعات را در محیط کاربری ساده و کاربردی امکان‌پذیر سازد.

ویژگی دیگر هوشمندی کسب و کار ویرا سیستم  ابزار یکپارچه سازی داده (Data Integration Tool) می باشد که سازمان ها با هر نوع بانک اطلاعاتی و پراکندگی جغرافیایی قادر خواهند بود اطلاعات سیستم های جزیره ای خود را جمع آوری کرده و پس از  یکپارچه سازی در لایه خروجی تبدیل به گزارشات و نمودارهای پویا نمایند .

6

هوشمندی تجاری و مدیریت عملكرد سازمان

مدیریت عملکرد، متشکل از فرآیند‌های اندازه‌گیری و ارزیابی است که میزان دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان را مشخص می‌کند؛ تا در صورت نیاز، فرآیند بهسازیِ عملکرد فردی، تیمی‌‌‌‌ و سازمانی را آغاز نمود. مدیریت عملکرد شامل تکنیک‌هایی برای تعیین استراتژی‌ها، اهداف، برنامه‌ریزی، بودجه‌ریزی، پیش‌بینی و مدلسازی است. برای اجرای مدیریت عملکرد در سازمان‌ها از کارنامه‌های عملکردی (Scorecard) استفاده می‌‌‌‌شود.

داشبورد‌های مدیریتی دستیابی به هوشمندی کسب و کار را ممکن می‌‌‌‌سازند. بکارگیری این دو نظام در کنار هم توانمندی جدیدی برای تعامل سطوح مختلف سازمانی در جهت ترویج استراتژی‌های سازمان برای کلیه‌ی کارکنان بوجود می‌‌‌‌آورد. علاوه‌براین، مشاهده و تحلیل اطلاعات کلیدی مرتبط با فرآیند‌های کسب و کار به مدیران کمک می‌‌‌‌کند تا تصمیمات مناسب برای انجام اقدامات اصلاحی اتخاذ کنند.

هوشمندی تجاری و فناوری اطلاعات در سازمان (IT)

همواره سازمانها هزینه‌های گزافی را برای ذخیره‌سازی اطلاعات کسب و کار خود انجام می‌دهند که از جمله آن می‌توان خرید نرم‌افزارهای اطلاعاتی، خرید و نگهداری تجهیزات سخت‌افزاری و شبكه، هزینه‌های منابع انسانی را اشاره نمود؛ اما کمتر استفاده مطلوبی از آن داده‌ها خصوصاً به شکلی که مورد نیاز مدیران سطوح بالای سازمان باشد، به عمل می‌آید. این داده‌ها گنجینه‌ای مهم در سازمان هستند که الگوهای درون آن‌ها نمایان کنندۀ وضعیت، تغییرات و شرایط حاکم بر سازمان است. نرم‌افزار داشبورد كلیدی است برای آغاز دستیابی و استفاده از گنجینۀ داده‌های سازمان؛ تا به كمك آن بتوان داده‌ها را به اطلاعات و سرانجام به دانشی غنی در جهت نیل تصمیم‌گیری‌های دقیق در سازمان بکار گرفت.

اتصال به منابع داده موجود در سازمان و انتقال اطلاعات

در سازمان‌ها معمولا منابع داده‌ای مختلفی وجود دارد و سامانه داشبورد معمولا به اطلاعات موجود در این منابع داده‌ای نیاز دارد. یکی از مراحل زمانبر در طراحی و پیاده‌سازی سامانه داشبورد، استخراج و یکپارچه‌سازی داده‌های این منابع است. داشبورد صدف با استفاده از رابط‌های کاربری مناسب تحت وب، به متخصصان طراح و پیاده‌ساز، این امکان را می‌دهد تا با سرعت بیشتری عملیات مورد نظر خود را انجام دهند. عملیاتی که کاربر می‌تواند از طریق وب در این قسمت انجام دهد به شرح زیر هستند:

  • معرفی اتصال به اطلاعات موجود در انواع مختلف پایگاه‌های اطلاعاتی مثل SQL Server، MySQL، ORACLE و …
  • قابلیت اتصال به سرویس‌های OLAP
  • قابلیت اتصال به فایلهای ساختار یافته از قبیل Excel، XML و CSV
  • مدیریت اتصال‌های ساخته شده (ویرایش و حذف)
  • قابلیت ترکیب منابع داده‌ای مختلف
  • امکان تقسیم‌بندی[۱] داده‌های دریافتی در داشبورد برای بالا بردن کارایی

عملکرد هوشمندی تجاری :

123

adminمديريت و هوش تجاری( BI )